29 KİŞİ GÜLAÇTI KUYUMCUKlLUK İÇİN SAVCILIKTA

29 KİŞİ GÜLAÇTI KUYUMCUKlLUK İÇİN SAVCILIKTA

/
/

 

Geçtiğimiz günlerde kepek açamayarak ortalarda kaybolan Hüseyin Gülaçtı’nın sahibi olduğu Gül­- açtı Kuyumculuk ‘un kapsamında mağdur olduğunu iddia eden 29 kişi Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına giderek   şikâyette bulundu.

İstiklal Caddesinde faaliyet gösteren İlimizin en eski kuyumcularından Hüseyin Gülaçtı'nın sahibi olduğu Gülaçtı Kuyumculuk,  maddi durumu kötü olduğu sebebiyle  piyasaya olan borçlarını  ödeyemediği iddiasıyla 2 Mayıs günü kepenk kapatmıştı. Bunun  üzerine Gülaçtı Kuyumculuk'un sahibinin 29 Nisan'da bütün çalışanlarının çıkışını verdiği öğrenilmişti.

32 MİLYON TL BORCU OLDUĞU İDDA EDİLİYOR

Gülaçtı Kuyumculuk'un kapanması ile beraber şu ana kadar mağdur olduğunu belirten 29 kişi Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayette bulundu. Şikayette bulunan vatandaşların Gülaçtı Kuyumculuk'a işletmeleri için döviz, para ve altın bırakarak karşılığında faiz aldıkları iddia ediliyor. Yaşanan ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren Gülaçtı Kuyumculuk'un yakın zamanda piyasaya 32 milyon TL borcunun olduğu, bu borcun ise büyük bir bölümünü ödedikleri, gitmeden önce ise alacaklılara ödeme sözü verdikleri öğrenildi. Gülaçtı Kuyumculuk'un kapanmasının ardından yatırımlarını Gülaçtı Kuyumculuk'a emanet bırakarak mağdur olanların sayısının artması bekleniyor.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf