26. Kögem Kursları Start Verdi

26. Kögem Kursları Start Verdi

/
/

Kocaeli Üniversitesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM)  26'ncısı düzenlenen "Kök Hücre ve Doku Mühendisliği Kursları başladı.

18 KURSİYER İLE BAŞLADI 

Temel Kök Hücre Teknikleri ve Moleküler Biyoloji Uygulamaları"  Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde basladı. Bir hafta sürecek kursa, 18 kursiyer katılım gösteriyor.  

Kursun açılışında konuşan ve kurs içeriği ile ilgili bilgiler veren KÖGEM Müdürü Prof. Dr. Yusufhan Yazır, “Uzun yıllardır yürüttüğümüz, bilgi birikimimizi paylaştığımız ve bu alanda Türkiye'ye öğretim üyesi ve araştırma görevlisi bazında üst düzey teknik personel yetiştirmeyi hedeflediğimiz kurs, sabahtan öğlene kadar teorik ders anlatımı, öğlenden akşama kadar da pratik uygulama ile gerçekleşecek. Kurs sonrası birçok teoriği uygulayabilecek donanıma sahip olacaksınız dedi.

KURS SONUNDA SERTİFİKA VAR

Geri dönüşlerinizin önceki kurslarımızda olduğu gibi yine olumlu olacağına inanıyorum." diyerek kursiyerlere başarılar diledi.   İnsan ve sıçan kaynaklı iki farklı dokudan (adipoz doku, Wharton jeli ve/veya kemik iliği), farklı yöntemlerle mezenkimal kök hücre izolasyonu, kök hücre kültür yöntemleri, dondurma-çözme (vitrifikasyon), in-vitro farklılaştırma, kök hücre çoğalma indeksi ve yaşlanma, flow sitometri ilkeleri ve kök hücre karakterizasyonunda flow sitometri uygulamaları, temel moleküler biyoloji teknikleri (RNA/protein izolasyonu, cDNA sentezi, PCR, Western Blotlama tekniği, kök hücreye gen aktarımı) ve üç boyutlu yapı iskelesine hücre ekimi gibi doku mühendisliği tekniklerini kapsayan kurs 10-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Kurs sonunda ise kurs değerlendirilmesi yapılarak katılımcılara sertifika verilecek.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf