26. ÇOCUK OYUNCULAR  TİYATRO FESTİVALİ  BAŞLIYOR

26. ÇOCUK OYUNCULAR TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

/
/

Kocaeli’nde 26 yıldan bu yana her yıl düzenli olarak yapılan “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali”17– 26 Mayıs tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilecek.

Bu yıl 26.’si düzenlenen festivale 11 grup katılacak. Oyuncuları çocuklardan oluşan 11 grup, 11 değişik oyunla sahne alacak. Oyunlar halka açık, ücretsiz olarak izlenebilecek. 26. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali tüm grupların katılacağı bir kortej ile başlayacak. 17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 18:00’da yürüyüş yolunda başlayacak olan festival kortejine; aileler, eğitimciler, seyirciler ve davetliler katılacak.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE SOKAKLAR ŞENLENECEK

Yürüyüş yolundan şarkılar ve oyunlarla devam edecek festival korteji, Sabancı Kültür Merkezi önünde son bulacak. Aynı gün saat 19:00’da Sabancı Kültür Merkezi’nde çocuk ve genç gruplar mini sunumlar ve oyunlarla kendilerini tanıtacak. 26. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali programı oyunları ve tarihleri şöyle:

18 MAYIS CUMARTESİ;

Armoni, Ada, Antik adlı gruplar; “Evim Güzel Evim”, “Yeşil Trampetçi”, “Avucumdaki Güç” oyunlarını oynayacaklar. Saat 20:00’de Mat Ensemble grubunun konseri gerçekleşecek.

19 MAYIS PAZAR;

Alkış, Anka, Akustik adlı gruplar; “Şirinler”, “Rüyadaki Oyuncaklar”, “Deli Bayramı” adlı oyunları oynayacaklar.

25 MAYIS CUMARTESİ;

Anahtar, Anonim, Artemis adlı gruplar; “Barış Gezegeni”, “Münya Dünya”, “Uzaklar”  adlı oyunları oynayacaklar.

26 HAZİRAN PAZAR;

Aksiyon, Apollon, adlı grupların oynayacağı; “Medeniyet Tiyatrosu”, “Damdaki Kemancı”  adlı oyunları oynayacaklar. Saat 18:00’de İÇSES korosunun gerçekleştireceği Dönem Sonu Konseri ile Festivalimiz son bulacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf