Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

24 Kasım'Da Şeref Belgesi Aldılar

Sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. T…

24 Kasım'Da Şeref Belgesi Aldılar

Sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Törende bu yıl Kocaeli'de emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi törenle takdim edildi. 

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlenen kutlama törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir,  İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu,  İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRETMENLİK MODEL OLMAKTIR 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Mesleğe yeni giren öğretmenlerden Abdulsamet Kurban ve Emekli öğretmenler adına Hacer Tuğ öğretmenlik ve günün anlamına yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.Programda konuşma yapan öğretmen adayı Abdulsamet Kurban, “Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma fırsatı verildiği için teşekkür ederim. Göreve başlamadan önce herkes gibi öğretmenliği meslek olarak biliyordum. Ama öğretmenlik model olmaktır. Aslında öğretmenlik topluma yön verme sanatıdır. Öğretmenlik sorunun değil çözümün parçasıdır. Öğretmen topluma arkasını dönmeyen sürekli önde giden gönül eridir. Türk öğretmeni öğrencisine balık vermeyip, balık tutmayı öğretmiştir. Her öğrenci bizim için öğretmendir” ifadelerini kullandı. 

BAKAN SELCUK'TAN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI MESAJI

tTörende Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un Öğretmenler günü münasebetiyle okunan mesajında; “Mutlu çocuklar ve Güçlü Türkiye" Diyerek Bir Müşterek ve Gayede Birleştiğimiz Sevgili Öğretmenlerim, Kıymetli Meslektaşlarım, Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmektesiniz. Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği maddi manevi sorumluluğu sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, onlarda farkındalıklar yaratan, onların gözlerinin içine hep dikkatle bakan sizler; şimdi ekran karşısında, telefonun ucunda, bir mesaj kutusunda onları şefkatle sarmaya, yollarını aydınlatmaya; velilerinizi sabırla telkin ve teskin etmeye devam ediyorsunuz. İçinden geçtiğimiz salgın günlerinde şahit olduk ki değişimler sizi durdurmuyor, yenilikleri cesur adımlarla karşılıyorsunuz. Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, içinizdeki bu meslek aşkı ve cesur adımlarınız olduğuna inanıyorum. Sizler, eğitimin sadece bir unsuru değilsiniz; eğitimin ana karakterisiniz. Bu süreçte toplum nezdindeki öneminiz ve değeriniz bir kez daha idrak edildi, itibarlı yeriniz güç kazandı.Her şartta vicdanıyla yol alan, şefkatiyle güven veren her bir öğretmenime şahsım, öğrencilerim, velilerim ve bütün milletim adına tek tek teşekkür ediyorum. Evlatlarımızın aydınlık yarınları ve ülkemizin müreffeh geleceği sizin ellerinizde. Meslektaşınız olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyor ve Öğretmenler Günü'nüzü içtenlikle kutluyorum. ” diyerek öğretmenlere seslendi.

ZORLUKLARDAN SEVGİYLE GELDİM

Emekli Öğretmen Hacer Tuğ ise şunları söyledi: “1989 tarihinde dünyanın en güzel mesleği olan öğretmenliğe İzmit Lisesi’nde başladı. 31 yıl öğretmenlik yaptım. Görevimi mesleğe başladığım İzmit Lisesi’nde veda ediyorum. Mesleğimin ilk başında çok zorlandım. Ama öğrencilerimle bunu atlattım. Bu meslek şöhret ve servet ümit etmez. Bir insana dokunup onu milletine ve vatanına hayırlı birey haline getirmek elbette kolay değil. Yıllarını bu mesleğe adamış bir öğretmen olarak şunu diyebilirim. Tüm bu zorlukların üstesinden sevgiyle geliniyor. Tüm öğrencilerimizi Atatürk ilkelerine bağlı olarak yetiştirdim. Tüm öğretmenlerime de böyle yetiştirmelerini öneriyorum.” 

ÇELİK; ÖĞRETMENLİK SEVGİYİ, SAYGIYI, SABRI RUHUNDA TAŞIMAKTIR

İl Milli Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Öğretmenlik yer yüzünde var olmuş en yüce mesleklerden biridir. Karşılaştığımız her çocuk ayrı bir dünyadır. Her öğrencimizin farklı özellikleri ve kabiliyetleri vardır. Desteklediğimiz her çocuk kendi hikayesini yazacaktır. Öğretmen olmak sıradsn bir görev ifa etmek değildir. İnsana dokunmak, sevgiyi, saygıyı, sabrı ruhunda taşımaktır. Zaman önümüze hangi şartları getirirse getirsin Öğretmenler daima eğitim ve öğretimin vaz geçilmezi olacaktır. Sahada yaptğınız gönüllü çalışmalardan dolayı sizi canı gönülden tebrik ediyorum. 2023 hedeerinin yakanlanması sizler sayende tahsis edilecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit düşen ve vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

SİZLERİN DIŞINDA BU MEMLEKETİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK KİMSE YOK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise şu ifadelere yer verdi: “Milletleri birbirinden farklılaştıran nedir diye bakıldığında bunlardan biri iyi yetişmiş insan, ikincisi ise ruhtur. Hem iyi yetişmiş insan, hem de ruh öğretmenlerin eseridir. Şu ana kadar başardıklarımız. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin eseri. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere sesleniyorum. Çok kutsal iş yapıyorsunuz. Sizlerin dışında bu memleketin kaderini değiştirecek kimse yok. Gelecekte yetiştireceğiniz eserler için şimdiden her birinize teşekkür ediyorum” 

SÜRECİ İYİ YÖNETTİLER

Vali Seddar Yavuz konuşmasında şunları söyledi: “Bugün belki dünya üzerindeki en etkili bir meslek grubunun gününü kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ediliyorum. Dünden daha fazla çalışmak gibi yükümlülükle karşı karşıyayız. Özellikle döneminde. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Birlik beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu süreci iyi yönettik. Ama süreç bitmiş değil. Özellikle öğretmenlerimiz başta olmak üzere bütün mesleklere büyük iş düşüyor. Şu dönemi hep birlikte daha iyi geçirmemiz gerekiyor. Vaka sayıları artıyor. Hastanelerin doluluk oranları artıyor. Uzaktan eğitimde sanılıyor ki öğretmenler daha az çalışıyor. Yüz yüze eğitimden daha çok yoruluyor. Özel hayatına işi taşımış durumda. Her odada bir eğitim veriyor. Hepinizin emeğine yüreğine sağlık.”

HİZMET VE ŞEREF BELGESİ ALAN EMEKLİ ÖĞRETMENLER:

Selma Kayalı Cengiz Han Günesen Hacer Tuğ Hacı Mehmet Yıldırım Atilla Moralı Adnan Kalyoncu Yusuf Azak Filiz Yücesan Zuhal Kılıçlı Nuran Bozan Turan Şen Satiha Saral

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER:

Resim yarışması birincisi İpek Kaya Şiir yarışması birincisi Sadık Mübarek Komposizyon yarışması birincisi Hasan Yiğit Kayakçı Fotoğraf yarışması birincisi Mustafa Çoban Resim yarışması ikincisi Rüya Kevser Doğan Şiir yarışması ikincisi Ceren Bozkurt Komposizyonm yarışması ikincisi Sudenaz Aslan Fotoğraf yarışması ikincisi Şaban Kasapoğlu Resim yarışması üçüncüsü Fatma Zehra Konak Şiir yarışması üçüncüsü Zeren İpek Menekşe, Komposizyon yarışması üçüncüsü Hilal Yaşar Fotoğraf yarışması üçüncüsü Ahmet Aydın Fotoğraf yarışması mansiyon Mehmet Alagün Fotoğraf yarışması mansiyon Reyhan Satır Fotoğraf yarışması mansiyon Hülya Aktürk Yiğit

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *