2 YARIŞMA SAYISIZ ÖDÜL

2 YARIŞMA SAYISIZ ÖDÜL

/
/

İzmit Mehmet Akif Kız A.İ.H.L.’nin öncülüğünde yapılan 41 Matematik Olimpiyatları’ ve ‘Asım’ın Nesli Okuyor’ adlı kitap okuma yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı.

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği ‘41 Matematik Olimpiyatları’ ve ‘Asım’ın Nesli Okuyor’ adlı kitap okuma yarışmalarının ödül töreni okulun konferans salonunda (Ömer Halisdemir Konferans Salonu) gerçekleştirildi. Büyük heyecana sahne olan törende, yarışmalarda başarı gösteren öğrenci, danışman öğretmen ve okullar ödüllendirildi. Ödül törenine Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, İzmit İlçe Milli Eğitim müdürü Ömer Akmanşen, KOÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Ali Demir, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve eğitim camiasından önemli isimler katıldı.

LAPTOP VE ALTIN ÖDÜLÜ

41 Matematik Olimpiyatları yarışmasında Yahya Kaptan Ortaokulu’ndan Murat Deniz Korkmaz 1. oldu. Gölcük Uğur Mumcu Ortaokulu’ndan Eren Meriç 2., Özel Başiskele Uğur Ortaokulu’ndan Abdullah Kamil Karataş ise 3. oldu. Öğrenciler laptop ve altın ile ödüllendirilen öğrenciler büyük gurur yaşadı. Grup bazında yapılan değerlendirmede ise şampiyonluk Yahya Kaptan Ortaokulu’nun oldu. 2.lik kupasını Özel Başiskele Uğur Ortaokulu’nun aldığı yarışmada aynı puanı paylaşan Gebze 50. Yıl Chrysler Ortaokulu ve Gölcük Uğur Mumcu Ortaokulu 3.lük kupasını almaya hak kazandı.

GRUPLARDA GEBZE BİRİNCİ

Asım’ın Nesli Okuyor kitap okuma yarışmasında İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Dilara Erbay 1. oldu. Gebze Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Y. Gökhan Öztürk 2., Gebze Emlak Konutları Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Beyzanur Bayav 3. oldu. Öğrenciler ve danışman öğretmenleri altın ile ödüllendirildi. Ayrıca 4-5-6 ve 7. öğrenci ve danışma öğretmenlerine de mansiyon ödülleri takdim edildi. Grup olarak Gebze Emlak Konutları Ortaokulu 1., Gebze Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu 2. ve Gebze Emlak Konutları Ortaokulu (2. Grup) 3. oldu. Dereceye giren okullar plaket ve hediyelerle ödüllendirildi. Büyük bir heyecana sahne olan tören hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf