Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

155 Dansçı, İzmit'in Kurtuluşu İçin Sahne Alacak

155 Dansçı, İzmit'in Kurtuluşu İçin Sahne Alacak

İzmit Belediyesinin 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit'e' tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı kentte büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu bu akşam ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit'e' tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN TARİHİ BÜYÜLEYECEK

155 dansçının sahne alacağı, 285 kostümün kullanılacağı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit'e' adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırılacak. ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit'e' bu akşam İzmit Kent Meydanı’nda saat 21.00’de gerçekleşecek. Yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülenmeye tüm vatandaşlar davetlidir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *