13 OKULDA MEVLİD-İ NEBİ SERGİSİ

13 OKULDA MEVLİD-İ NEBİ SERGİSİ

/
/

Peygamber efendimizi genç nesillere tanıtmak amacıyla ilimizde 132'ci okulda Mevlid-i Nebi standı ve materyal sergisi açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl düzenlemiş olduğu Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında İzmit Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu’nda bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmit Müftülüğü de katkı sağladı. Hz. Muhammed’i gençlere tanıtmak amacıyla il genelinde 12 ortaokul, 1 lisede Mevlid-i Nebi standı ve materyal sergisi düzenlendi.

‘1 HAFTAYA SIĞMAZ’

Bu standa Hz. Muhammed in hayatından kesitleri anlatan 3 boyutlu maketler ve onun sünneti Seniyye’yi (çok mühim ve kıymetli olan âlî yol) anlatan bazı afişler sergilendi. Etkinliğe İzmit Müftüsü Süleyman Küçük, İzmit Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Nuh Çimento İmamhatip Ortaokulu öğretmenleri ve birçok öğrenci katıldı. 15 Kasım’a kadar devam edecek olan etkinliğin açılışında konuşan İzmit İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, “Mevlid-i Nebi haftası sebebiyle 1 güne değil 1 haftaya sığdıramadığımız etkinliklerin başındayız. İmam Hatip okullarında öğrencilerimizle haftanın bir kaynaşma, bir birlikteliğin paylaşılması açısından önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLER MEMNUN KALDI

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ise “Müslüman olarak önemli günlerdeyiz, Peygamberimizin doğduğu haftayı, günleri ganimet bilip böyle bir etkinlik düzenledikleri için öncelikle sayın ilçe müdürümüze, bu konuda emek sarf eden hocalarımıza arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tabi farkındalığı oluşturup çocuklarımızın zihnine peygamber sevgisini, ahlakını hissettirebiliyorsak bu gaye bu amaç hedefine ulaşmış olacaktır” ifadelerini kullandı. Öğrenciler, bu sergiden memnun olduklarını, Hz. Muhammed‘in hayatı hakkında bilgi sahibi olduklarını ve bunu hazırlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf