100 YILI COŞKUYLA KUTLUYORUZ

100 YILI COŞKUYLA KUTLUYORUZ

/
/

Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek gençlere armağan ettiği bayram, ilimizde layıkıyla kutlandı. Kutlama programı Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı

1926 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk’ün anıtına çelenk sunumu ile başladı. Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, resmî törenle Atatürk anıtına çelenk sundu.

ÇELENK SUNUMU

19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  kurtuluş savaşı meşalesini yakmasının 100. Yıl dönümü ve gençler armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle dün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü resmî törenle çelenk bıraktı. Kültür tepesinde gerçekten törenle Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, CHP Kocaeli Milletvekili  Haydar Akar, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız,  Biz İzmitiz Grubu Kurucusu Hüseyin Erol, Kocaeli Muharip Gaziler Dernek Başkanı Recep Sağlık ve öğrenciler katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar anıta çelengi sunarken ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf