Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

100. Yılda 100 Oyuncak Hediye Etti

Bayramlarını evlerinde geçiren çocukları oyuncakla sevindiren KOÜ’lü Nurşah Yaşar, “Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyorum” dedi Ko…

100. Yılda 100 Oyuncak Hediye Etti

Bayramlarını evlerinde geçiren çocukları oyuncakla sevindiren KOÜ’lü Nurşah Yaşar, “Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyorum” dedi.

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Nurşah Yaşar, koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evinde geçirecek olan çocuklar için sosyal sorumluluk projesi başlatmıştı. TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında, İzmit’teki 100 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu oyuncakla buluşturmak için yardımsever vatandaşlara çağrı yapan Nurşah Yaşar’ın bu çağrısı, duyarlı vatandaşlar tarafından dikkate alındı. Kısa sürede çok sayıda oyuncak toplamayı başaran Yaşar, bugün İzmit’teki 100 ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak çocuklarının yüzlerini güldürdü. Yaşar, arkadaşları Gizem ve İzel Hazer, Cedit Mahalle Muhtarı Nabi Keskin ve aza Süleyman Topal ile toplanan oyuncakları dezenfekte etti. Akabinde oyuncakları hediye poşetlerine doldurdu. Oyuncakların arasına Türk bayrağı, çerez ve çikolata da bırakan Yaşar, çocuklara masal kitapları ve yaprak testleri de armağan etti.

AİLELERİ SEVİNDİRMEK İSTEDİK

Nurşah Yaşar, kendisine bu projede destek sunan herkese teşekkür ederek “Malumunuz ülkemiz ve ilimiz, tüm dünya gibi koronavirüs tehdidi altında. Devletimiz, bu konuda bazı tedbirler almakta. Sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerden biri. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu sebeplerden dolayı 100. yılında alanlarda coşkuyla maalesef kutlanamayacak. Bizler de evlerinde kalmak zorunda olan ve oyuncak alacak durumu olmayan ailelerin çocuklarını bu süreçte sevindirmek istedik” dedi.

PAYLAŞMA DUYGUSU ARTSIN DİYE

100. yılda 100 oyuncak hedefi ile başlattıkları kampanyanın kısa sürede yoğun destek gördüğünü belirten Yaşar, “Amaçlarımızdan biri de çocukların paylaşma duygusunu artırmasıydı. Sıfır oyuncaklar temin etmek yerine, durumu iyi olan ailelerin çocuklarının, durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına oyuncaklarını bağışlamasını daha uygun gördük. Sağ olsunlar, kendileri küçük ama gönülleri büyük çocuklarımız, oyuncaklarını kardeşlerine armağan etti. Bizler de bu hediyeleri, yanlarına bazı abur cubur yiyecekler, masal kitapları, yaprak testler, balon ve Türk bayrağı ekleyerek tespit ettiğimiz ailelerin çocuklarına ulaştırdık” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sözlerini sürdüren Yaşar, “Bana bu manevi hazzı yaşamamda katkısı olan dostlarım Gizem ve İzel Hazer’e, ağabeylerim Cedit Mahalle Muhtarı Nabi Keskin ile lojistik anlamda katkı sunan aza Süleyman Topal’a, masal kitapları ile yaprak testlerini bağışlayan İzmit Kent Merkezi (İKM) Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk’e, verdikleri haber desteği ile projenin duyulup amacına ulaşmasında katkısı olan değerli basın emekçilerine, oyuncak bağışında bulunan çocuklarımıza ve ailelerine, ihtiyaç sahiplerini tespit etmemizde katkısı olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Milli ve dini bayramlarımızın yine eskisi gibi kutlanabileceği, tokalaşmamanın, el öpmemenin tekrar ayıp sayılacağı, sosyal izolasyonun değil, sosyalleşmenin varlık süreceği günlere en kısa sürede dönmemiz umuduyla tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *