Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Kendi Hukuk Bürosunu Açtı

Görme engelli Avukat Mehmet Emre Kalaycı,  İzmit Karabaş Mahallesi Ulugazi Sokak Kılıcı Apartmanı No 11 2/3 adresinde kendi hukuk bürosunu açarak büyük bir başarıya imza attı.

Görme engelli Avukat Mehmet Emre Kalaycı,  İzmit Karabaş Mahallesi Ulugazi Sokak Kılıcı Apartmanı No 11 2/3 adresinde kendi hukuk bürosunu açarak büyük bir başarıya imza attı.

2012 yılından bu yana Türkiye İş Kurumu'nda ve 2016 yılından itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda vekil olarak görev yapan Kalaycı, bu açılışı Engelliler Haftası olan 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirerek önemli bir farkındalık oluşmasını amaçladı.

MESLEKTAŞLARI YANLIZ BIRAKMADI

Açılış törenine Kocaeli Baro Başkanı Avukat Mehmet Gül, önceki dönem baro başkanları Bahar Candemir, Ersayın Işık ve Fahri Ören Gül, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, birçok avukat ile Kalaycı’nın aile ve arkadaşları katıldı. Ayrıca, başta Kocaeli Makine Mühendisleri Odası olmak üzere birçok meslektaşı açılışa çelenk göndererek desteklerini gösterdi.

AZİMLE HERŞEY AŞILIR

Kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen açılışta, katılımcılar Kalaycı’yı tebrik ederken sunulan ikramlar eşliğinde keyifli sohbetler ederek akşamı güzelleştirdiler. Kendisine mikrofon uzatıldığında Kalaycı, açılışı özellikle Engelliler Haftası’na denk getirdiğini belirtti. Konuşmasında, "Tüm engellerin azim ile aşılabileceğini, istenirse herkesin her şeyi başarabileceğini göstermek istiyorum. Uzun yıllar kamu avukatı olarak verdiğim hizmetin kalitesinden eksilme olmadan, özel avukat olarak Kocaeli'de başta iş hukuku olmak üzere tüm avukatlık alanlarında ve arabuluculuk faaliyetlerinde bulunacağım," dedi.

TOPLUMDA FARKINDALIK OLUŞTURDU

Mehmet Emre Kalaycı’nın bu başarı hikayesi, engelli bireylerin karşılaştıkları zorlukları azim ve kararlılıkla aşabileceklerinin güçlü bir örneği olarak öne çıkıyor. Kalaycı’nın kendi hukuk bürosunu açması, engelli bireylerin iş hayatına katılımını teşvik eden ve toplumda farkındalık oluşturan önemli bir adım oldu. Bu girişim, sadece engelli bireyler için değil, herkes için ilham verici bir başarı öyküsü olarak topluma örnek teşkil ediyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *